Powszechnie się uważa, że każdy człowiek powinien każdego dnia wypić około 2 litrów płynów. Oczywiście nie można bardzo sztywnie trzymać się takich wskazówek, ponieważ nie przyczyni się to do poprawienia naszego zdrowia ani też do jego utrzymania na wymaganym poziomie. Tak naprawdę ilość dwa litry jest umowna. Bardzo wiele w tym względzie zależy od wieku danej osoby, stanu zdrowia oraz preferowanego trybu codziennego życia.

Zbyt dużo czy mało?

Zbyt duża ilość przyjmowanych płynów w porównaniu do zapotrzebowania nie będzie korzystna z uwagi na to, że nerki mogą być przez to nadmiernie obciążone. Poza tym takie postępowanie może również w sposób negatywny wpłynąć na funkcjonowanie innych organów. Ilość przyjmowanych płynów to nie wszystko, o czym należy tutaj wspomnieć. Istotnym elementem jest bowiem również jakość owych płynów. Ogólnie możemy zetknąć się ze stwierdzeniem, iż woda niegazowana będzie bardzo właściwym wyborem i jest to jak najbardziej słuszne. Jednakże nie należy ograniczać się wyłącznie do owej wody, ponieważ w ten sposób możemy przyjmować zbyt dużą ilość niektórych minerałów. Poza tym możemy nie dostarczyć sobie innych ważnych składników. Dlatego też oprócz stosowania wody niegazowanej, warto jest w swojej diecie uwzględnić takie składniki jak soki świeżo wyciskane soki oraz herbatę.

Domowy sok

Warto jest zainwestować i dokonać zakupu wyciskarki do soków do własnego domu. To inwestycja w zdrowie, która jak najbardziej się opłaca. Odnośnie herbat, warto postawić na te owocowe – o dosyć dużej zawartości owoców, na herbaty zielone, na herbaty białe. Przy tym wszystkim nie warto kupować tego, co jest najtańsze, gdyż jakość takich herbat zazwyczaj odbiega od wymaganych standardów. Nie należy przesadzać z ilością wypijanej kawy, nie należy sięgać po kolorowe napoje gazowane, a napoje energetyczne mogą znaleźć się w naszym menu sporadycznie, gdy faktycznie tego potrzebujemy. Można oczywiście kupować także soki gotowe dostępne w sklepach, aczkolwiek lepszą opcją jest właśnie zakup wyciskarki i osobiste przygotowywanie takich soków.