Bardzo popularnym napojem we współczesnym czasie stała się woda z cytryną. Każdego dnia to właśnie od niej miliony ludzi na świecie zaczynają swój dzień. Dlaczego? Posiada właściwości zdrowotne, które znajdują swoje uzasadnienie w medycznych badaniach naukowych.

Jak przygotować poranną wodę z cytryną?

Przygotowanie tego napoju jest banalnie proste, ponieważ do szklanki z wodą wystarczy wycisnąć sok z połowy cytryny. Oczywiście jeśli lubisz jeszcze inne dodatki możesz zastosować również miętę, imbir, cynamon czy też miód.

Kiedy warto pić wodę z cytryną?

Napój zaleca się pić rano. Ważne aby pić go na pół godziny przez planowanym posiłkiem. Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania zauważymy, że niesie bardzo wiele pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Warto zaznaczyć, że ma jedynie 9 kalorii, oraz pokrywa 25% zapotrzebowania dziennego na witaminę C.

Jakie korzyści zdrowotne przynosi picie wody z cytryną?

Jeśli pijemy regularnie sok z cytryną możemy mieć pewność że będzie pozytywnie oddziaływał na nasz cały organizm. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest źródłem flawonoidów czyli związków o charakterze przeciwutleniaczy. To właśnie one chronią DNA i białka komórek ciała przed uszkodzeniem ich przez niekorzystnie działające wolne rodniki.

Dodatkowo woda z cytryną sprawi, że zmniejszy się ryzyko zachorowania na nowotwory, a także poprawi praca układu krążenia, który będzie o wiele lepiej i sprawniej funkcjonował. Flawonoidy obniżają również ciśnienie krwi, przeciwdziałają cukrzycy, a także pomagają się pozbyć kamieni nerkowych.

Woda z cytryną nawadnia cały organizm

Pijąc wodę z cytryną o wiele lepiej nawadniamy swój cały organizm. Napój jest bardziej skuteczny aniżeli sama woda, ponieważ ma w sobie większą ilość elektrolitów. Tym samym w zupełności wystarczy aby prawidłowo nawodnić cały organizm.

Sok ten przyśpiesza również wydzielanie żółci, a tym samym pokarm jest w ciągu dnia szybciej i łatwiej trawiony.