Chyba każdy z nas słyszał o diecie kapuścianej i zadawał sobie pytanie, czy faktycznie przynosi ona w procesie odchudzania tak doskonałe wyniki i szybkie efekty? Z całą pewnością ten rodzaj diety godny jest uwagi, ponieważ pozwala nam w krótkim czasie stracić sporo zbędnych kilogramów. Dodatkowo dieta oparta na kapuście jest bardzo prosta w zastosowaniu, ponieważ posiłki, jakie musimy przygotowywać są bardzo proste i łatwe w wykonaniu, a także nie zajmują nam wiele czasu. Warto także zauważyć, że nie mamy tutaj rygorystycznego katowania organizmu, nie musimy liczyć kalorii, wystarczy po prostu jeść kapustę.

Dieta szwedzka

Niekiedy dieta kapuściana znana jest także, jako dieta szwedzka zaś warto mieć na uwadze, że stosując ją można w ciągu siedmiu dni stracić nawet sześć kilogramów, co bez wątpienia poprawia naszą motywację i zmusza do dalszego działania. Jednym z podstawowych posiłków, o jakich warto tutaj wspomnieć jest zupa kapuściana, jednakże w czasie stosowania diety możemy także sięgnąć po wiele innych produktów.

Program diety kapuścianej

Dieta kapuściana nie narzuca nam godzin w czasie, których powinniśmy spożywać posiłki, dlatego też zupę kapuścianą możemy jeść do woli zawsze, kiedy poczujemy głód. Dzieje się tak, dlatego, że jedząc zupę kapuścianą po prostu chudniemy, zaś kapusta zawiera w sobie sporo witaminy C, co sprawia, że świetnie wpływa na nasz żołądek oraz jelita. Najlepiej stosować tą dietę przez jeden tydzień. Naturalnie oprócz kapusty możemy sięgnąć także po inne produkty. Warto pić dużo wody, herbaty, oraz soku żurawinowego. Bezwzględnie należy jednak unikać alkoholu, oraz napojów gazowanych.

Efekty i wyniki

Dieta kapuściana nie tylko sprawia, że szybko możemy schudnąć, ale także mamy możliwość uregulowania pracy jelit. Jednakże jak każda inna dieta, ta także cechuje się wadami. Dieta jest, bowiem nieco monotonna, a dodatkowo często w czasie jej stosowania osłabiamy swój organizm, przez co czujemy się zmęczeni i jesteśmy w większym stopniu narażeni na stres.