Mimo, że wymyślono wiele produktów, które w swoim założeniu miały być zdrowe i doskonałe, aby zachować piękną sylwetkę w rzeczywistości nie spełniły swego zadania. Sprawdź które produkty niweczą Twoje wyrzeczenia związane z odchudzaniem.

Moda na zdrowe odżywianie

Obecnie zaobserwować możemy bardzo silny trend, który związany jest z modą na zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę. Trzeba mieć na uwadze fakt, że ogromne koncerny zaczęły wykorzystywać ten fakt i produkować żywność zwaną jako  „fit” i „light”. Żywność ta w swoim założeniu ma niską wartość energetyczną, małą ilość tłuszczu a także zasadniczo powinna być zdrowa i wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie oraz kondycję fizyczną. Czy jednak żywność tego typu w praktyce oznacza naprawdę zdrowe produkty.

50% więcej

Badania, które zostały przeprowadzone, a następnie opublikowane w czasopiśmie naukowym „Appetite” dowodzą, iż kiedy na etykiecie widnieje napis „fit”, „light” lub „fitness” to w praktyce jemy o 50% więcej. Okazało się bowiem, że jedząc takie produkty o wiele częściej odczuwamy głód, a tym samym sięgamy po przekąski i przegryzki a te z kolei zawierają znaczną ilość zarówno tłuszczu, jak i kalorii.

Czy tłuszcz jest zbędny?

Współczesna moda na odchudzanie sprawia, że zaczynamy uważać tłuszcz za element zbędny, który należy wyeliminować z codziennego menu. Myślenie tego typu uznać można za błędne, albowiem tłuszcz stanowi dla naszego organizmu podstawę energetyczną, zaś w jego obecności organizm może lepiej wchłaniać witaminę A, D, E i K, ponieważ są one rozpuszczane w tłuszczach.

Tym samym odtłuszczone mleko, jogurty, czy serki są produktami niepełnowartościowymi, a dodatkowo produkowane są z niezdrowego mleka w proszku, z dodatkiem szkodliwych konserwantów i substancji słodzących.

Dietetyczna pułapka

Produkty light są oznaczane jako odtłuszczone i stanowią dla nas jedynie dietetyczną pułapkę. Wpada w nią coraz większa ilość osób, ponieważ jesteśmy przekonani, że to zdrowa i adekwatnie spełniająca oczekiwania naszego organizmu żywność.