Afrodyzjaki są znane od bardzo wielu lat. Można powiedzieć, iż odkąd znamy przyjemność czerpaną z seksu, w naszej codzienności są obecne również one. Czym są owe afrodyzjaki? Można je określić mianem substancji, które oddziałują zarówno na nasz umysł jak i na ciało. Można mówić o ich wpływie na potencję oraz libido.

Afrodyzjaki niegdyś

Substancje, które niegdyś uważane były za afrodyzjaki różnią się od tych dzisiejszych. W czasach średniowiecznych można było między innymi zetknąć się z afrodyzjakami sporządzanymi z pomidorów, z żywicy, z jąder różnych zwierząt, korzeni mandragory, włosów, jaszczurek, zwierzęcych rogów czy też koziego mleka. Dzisiaj mamy do czynienia z nieco innymi specyfikami.

Afrodyzjaki dzisiaj

To, co było popularne w Średniowieczu, dzisiaj raczej nie wzbudzi apetytu na seks. Zjedzenie niektórych potraw może bowiem wzbudzać nawet obrzydzenie. Dlatego też dobrze jest swoją uwagę skupić na nieco innych produktach. Współcześnie do najbardziej popularnych produktów poprawiających libido i wzmagających pożądanie można zaliczyć:

  • owoce morza, w tym krewetki, ostrygi, ryby, małże, homary. Cynk, fosfor i jod zawarty w tych produktach bardzo pozytywnie wpływają na potencję,
  • przyprawy, w tym głównie cząber, bazylia, imbir, ostra papryka chili czy też szafran,
  • czekolada, która jest bardzo dobrym źródłem potasu, magnezu oraz wapnia,
  • olejki eteryczne. Nie są to produkty przeznaczone do spożycia, ale ich użycie może wpływać na pobudzenie seksualne. Dlatego też można zaliczyć je do afrodyzjaków.

Czy owe produkty są zdrowe? Jeśli mówimy o spożywaniu ich ograniczonych ilościach, to jak najbardziej można mówić o ich korzystnym wpływie na organizm, na zdrowie. Ważne jest pochodzenie danego produktu oraz jego wysoka jakość. Na pewno nie warto jest sięgać po produkty najtańsze, gdyż ich jakość i pochodzenie także będą dalece wątpliwe.

Afrodyzjaki nieco inaczej

Wskazano na naturalne afrodyzjaki stanowiące produkty spożywcze. Jednakże nie tylko one można zaliczyć do tejże grupy. Musimy wskazać tutaj na afrodyzjaki znajdujące się w ofercie sex shopów. To specjalistyczne produkty, które mogą znacząco podkręcić atmosferę w łóżku. Intensywność ich działania jest znacznie wyższa, ale należy także wskazać na pewne niebezpieczeństwo. Jeśli bowiem te produkty nie będziemy stosować zgodnie z zaleceniami. Jeśli pod wpływem uniesienia spożyjemy je w nadmiernej ilości, to musimy liczyć się z pewnymi skutkami ubocznymi. Dlatego tak ważne jest kupowanie ich tylko w wiarygodnych sklepach erotycznych.