Większość osób przyznaje, że aktywność fizyczna w codzienności jest elementem bardzo pozytywnym. Tym samym większość tych osób przyznaje, że owa aktywność powinna być obecna w codzienności każdego. Jednak rzeczywistość nie zawsze bywa tak różowa i wiele osób nie potrafi znaleźć czasu na aktywność, nie potrafi się odpowiednio zmobilizować, nie potrafi odpowiednio się zorganizować.

Doskonały plan dnia

Tymczasem właśnie dobra organizacja, ustalenie pewnych reguł, ustalenie szczegółowego planu i stosowanie się do niego spowoduje, że każdy znajdzie czas na regularne ćwiczenia. Trening może oczywiście być spontaniczny, ale zasadniczo powinien być zaplanowany zarówno pod względem godzinowym jak i pod względem formy. Aby móc dobrze zaplanować swój trening, należy uwzględnić kilka istotnych elementów. Na pewno należy wziąć pod uwagę godziny swojej pracy zawodowej. Wówczas możemy zaplanować swój trening po pracy czy też przed pracą jeśli rozpoczynamy ją w godzinach późniejszych. Na pewno należy brać pod uwagę nie tylko obowiązki zawodowe, ale równocześnie także obowiązki rodzinne, których nie wolno nikomu zaniedbywać.

Jednocześnie też w planowaniu nie można nie uwzględnić dostępności do konkretnego treningu, kwestii dojazdu. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego dnia mamy do czynienia z „marnowaniem” czasu na różnego rodzaju zbędne czynności, nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem czasu na aktywność fizyczną. Tak naprawdę bowiem chodzi o nasze nastawienie do ruchu, tak naprawdę chodzi o to, aby się nam chciało.