Jesień, zima i wczesna wiosna to dla wielu osób okres, kiedy najchętniej nie wychodziliby na dwór. Jest zimno, mokro i nie każdy lubi ćwiczyć na świeżym powietrzu w takich warunkach. Pozostają więc inne sposoby, takie jak siłownie w Poznaniu, które są świetnie zaopatrzone, baseny do pływania czy ścianki wspinaczkowe. Na co jeszcze warto się wybrać?

Basen i siłownia – Poznań!

Przede wszystkim swoją formę zbudujemy na siłowni. Polecamy szczególnie tę świetnie wyposażoną oraz mającą ciekawą ofertę zajęć oraz doświadczonych instruktorów. Mowa tu o https://cityfit.pl/, gdzie będziemy mogli skorzystać ze strefy cardio – a więc pobiegamy, pojeździmy na rowerku czy na orbitreku. Treningi cardio pozwolą nam na poprawę swojej kondycji, lepszą pracę serca oraz płuc oraz ogólne wzmocnienie całego organizmu. Dobrze będzie także zadbać o mięśnie – strefa z ciężarami to miejsce nie tylko dla panów, ale i pań. Jeżeli będziemy chcieli poćwiczyć pod okiem instruktora, to wybierzmy się na zajęcia zorganizowane, takie jak Cardio&Shape, High Interval czy Street Workout.

Innym sposobem na budowę kondycji oraz piękne wysmuklenie ciała jest chodzenie na basen. Wystarczą już trzy godziny tygodniowo, by zauważyć pierwsze efekty. Pamiętajmy jednak, by pływać stale, bez przerw. Jest to lepszy sposób niż częste zatrzymywanie się – lepiej ćwiczyć wolniej, a dłużej. Na szczęście w Poznaniu znajdziemy kilkanaście basenów, co pozwoli na wybranie takiego, który będzie nam pasował lokalizacją, długością torów czy temperaturą wody.

Może coś nowego?

Budowanie formy i chudnięcie do lata nie musi się odbywać wyłącznie na siłowniach w Poznaniu. Mogą to być różne inne aktywności. Dobrą jest np. ścianka wspinaczkowa – w stolicy województwa wielkopolskiego znajdziesz ich kilka. Na początek warto popróbować swoich sił z instruktorem, który dokładnie wytłumaczy zasady korzystania z uprzęży i podstawowe triki na ściance. Trzeba pamiętać, że taki rodzaj wysiłku wzmocni nasze górne partie ciała – szczególnie ręce, ramiona czy klatkę piersiową.

Jeżeli na siłowni w Poznaniu, którą wybierzemy, nie ma zajęć z crossfitu, to jak najbardziej powinniśmy poszukać czegoś takiego dla siebie. Szczególnie jeżeli kochamy mocny wysiłek fizyczny i niebanalne podejście do zajęć. Crossfit posiada kilka stopni wtajemniczenia – zaczniemy więc od prostych ćwiczeń i będziemy przechodzić do coraz trudniejszych. Jest to dobry sposób jeżeli chcemy szybko schudnąć i zarazem wzmocnić mięśnie.

Panie mogą zainteresować się tańcem – regularne zajęcia spowodują, że troszkę schudną oraz będą miały lepszą kondycję. Dodatkowo nauczą się tańczyć – można ze sobą zabrać partnera. Nie trzeba chyba wspominać, że taniec świetnie relaksuje, pozwala oderwać się od codzienności – trzeba więc dodać ten aspekt psychologiczny do korzyści płynących z ruszania się w takt muzyki.

O to, by ładnie wyglądać latem, należy zadbać już zimą. Niestety, zostawianie wszystkiego na sam koniec będzie oznaczało zbyt małe efekty, bądź efekt jojo. Warto znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, która będzie nam sprawiać przyjemność. Nie zapominajmy również o odpowiedniej diecie!