Zakładając klub fitness, właściciele często stają przed wymagającym zadaniem. Niezwykle ważne jego odpowiednie wyposażenie: przyrządy do ćwiczeń muszą odpowiadać na potrzeby różnych użytkowników siłowni. Jakie sprzęty powinny się znaleźć w centrum sportu i rekreacji? Które z nich są przeznaczone głównie dla mężczyzn, a które dla kobiet?

Sport to zdrowie! Jak pokazują badania, Polacy są tego coraz bardziej świadomi i częściej zapisują się na rozmaite zajęcia. Niektórzy zapisują się do fitness klubów ze względów zdrowotnych, inni zaś – pod wpływem mody. Są wśród nich i bardzo młode osoby, i te w zaawansowanym wieku – przede wszystkim ćwiczenia fizyczne potrafią być prawdziwą pasją i sprawiać mnóstwo radości! Jednoczesne spalanie kalorii, kształtowanie sylwetki, poprawa koordynacji ruchowej i wytwarzanie endorfin to tylko niektóre z plusów sportu. Zdecydowanie warto zapisać się do fitness klubów i uprawiać sport – korzysta na tym nie tylko nasze ciało, ale i umysł!

Jakie sprzęty wybrać do klubu fitness?

Właściciele klubów fitness niezwykle dbają o wyposażenie swoich siłowni i sal treningowych i mają w czym wybierać jak sprawdziliśmy u dystrybutora sprzętu fitness Sport Transfer. Biorą pod uwagę różne potrzeby ich użytkowników – wiedzą, że inne sprzęty będą potrzebne podczas treningów siłowych, inne zaś w trakcie spalania.

Przyrządy takie jak hantle o wysokim obciążeniu, metalowe i gumowe ekspandery czy wałki przydadzą się szczególnie mężczyznom, którzy marzą o pięknie zarysowanej klatce piersiowej i ramionach. Do poprawy koordynacji ruchowej i wyrobienia dobrego refleksu powinni oni sięgać także po skakanki z licznikiem. Kobiety zaś są zwolenniczkami zajęć przy muzyce, takich jak np. zumba czy aerobik.

Chętnie uczęszczają także na step, więc i tego typu sprzętu nie powinno zabraknąć na sali treningowej! Jakie przyrządy powinny znaleźć się na siłowni? To na pewno orbitreki, rowery stacjonarne, bieżne automatyczne czy stepery – dzięki nim nogi staja się smuklejsze i pięknie wyrzeźbione.