Orbitrek zwany również rowerem eliptycznym to urządzenie, które łączy zalety roweru stacjonarnego, bieżni, steppera. To maszyna angażująca do pracy zarówno dolne, jak i górne partie ciała, dzięki czemu pozwala wzmacnia i rzeźbi mięśnie całego ciała podczas, gdy większość urządzeń rozwija tylko dolne partie mięśni.

Zalety orbitreka

Treningi na orbitreku nie obciążają stawów. Poruszając jednocześnie nogami i rękami wzmacniamy mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową na całym ciele. Podczas przyjemnych treningów na tym urządzeniu w krótkim czasie spalamy dużą ilość kalorii. Spalamy je szybciej niż podczas treningów na bieżni czy na rowerze treningowym. W ciągu godziny ćwiczeń można spalić nawet 800 kalorii. Dlatego orbitrek to idealne urządzenie dla osób odchudzających się.

Ćwiczenia na orbitreku przypominają ruchy wykonywane podczas jazdy na nartach biegowych, podczas pieszej wycieczki i podczas jazdy na rowerze. Na efektywność ćwiczeń wpływa odpowiednia postawa ciała: proste plecy, lekko uniesiona głowa, stopy płasko ułożone na pedałach, brzuch wciągnięty.

Ćwiczenia na orbitreku zapewniają efektywny trening aerobowy całego ciała. Bardzo korzystnie wpływają na kondycję. Na orbitreku mogą bezpiecznie trenować również osoby starsze z dolegliwościami kręgosłupa, bioder, kolan. Regularne treningi na tym urządzeniu zwiększają gęstość kości, przez co zapobiegają osteoporozie. Eliptyczne ruchy wykonywane na tym sprzęcie sprawiają, że nawet bardzo intensywne treningi wydają się lżejsze i mniej męczące niż treningi na innych urządzeniach.

Treningi na orbitreku to doskonały sposób na poprawienie wydolności organizmu. Bardzo korzystnie wpływają na układ krążenia, zapobiegają rozwojowi wielu chorób takich jak, nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca, miażdżyca. To także bardzo dobry sposób na odreagowanie stresu. Relaksują, dodają energii, poprawiają samopoczucie.

Z treningów na orbitreku można skorzystać w każdej siłowni. Jeżeli szczególnie lubimy ćwiczyć na tym sprzęcie, najlepiej dokonać zakupu własnego orbitreka. Posiadając w domu własny orbitrek możemy ćwiczyć w każdej wolnej chwili.