Ilość metod treningowych często może przyprawiać o niemały zawrót łowy. Warto jednak pamiętać, że tylko dobrze dobrane treningi sprawią, że uzyskamy oczekiwane efekty. Tu też warto wspomnieć, że im więcej zaangażowanych partii mięśniowych, tym trening staje się bardziej efektywny. W przypadku wielu ćwiczeń również warto sięgnąć po odpowiednie akcesoria takie jak chociażby taśmę elastyczną do ćwiczeń, której warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Liczy się odpowiedni dobór

Taśma elastyczna do ćwiczeńTaśma elastyczna do ćwiczeń wspomaga koordynacje ruchową zachowując przy tym stabilizacje poszczególnych mięśni. Dzięki taśmom elastycznym jesteśmy w stanie podjąć się praktycznie każdego typu ćwiczeń. Taśmy elastyczne do ćwiczeń, to jak się okazuje nie tylko fitness, ale i rehabilitacja wspomagająca osłabione mięśnie na przykład po zabiegu chirurgicznym. Jak już wyżej zostało wspomniane elastyczne taśmy do ćwiczeń uaktywniają wszystkie partie ciała, pojedyncze sztuki niewiele tu jednak zdziałają, warto więc kupić cały zestaw.

W przypadku elastycznych taśm do ćwiczeń, istotne jest, aby zwrócić uwagę na ich opór, ten z kolei dobierany jest pod wagę ćwiczącego. W wielu przypadkach jeśli chodzi o opór, to taśmy rozróżniane są pod względem kolorów. Przykładowo: czerwony – lekki, zielony – mocny, czarny – bardzo mocny, czy żółty – silny. Jak sama nazwa wskazuje tego typu taśma musi być przede wszystkim elastyczna, dlatego im więcej zawiera lateksu, tym lepiej.

Przykładowe ćwiczenie z elastyczną taśma

Ćwiczenie na pośladki – Należy położyć się na plecach z ugiętymi kolanami. Następnie należy chwycić gumę, rozłożyć ją na szerokość barków i położyć płasko na biodrach. Zwróć uwagę, by ręce były wyprostowane wzdłuż ciała. Zrób wydech w taki sposób, aby uda i tułów również utworzyły jedną linie. W tym samym czasie mocno trzymaj końce taśmy dociskając do podłogi. Opuszczając pośladki i biodra zwróć uwagę, aby nie były one całkowicie na podłodze. Wykonujemy 10 powtórzeń.

Zobacz również: http://www.sissel.com.pl/webpage/tasmy-do-cwiczen.html