To jak szybko chudniemy jest indywidualną kwestią organizmu. Oczywiście często słyszy się, że pewne produkty, triki czy ćwiczenia sprawiają, że odchudzanie staje się szybsze i prostsze. Czy to tylko chwyty marketingowe, czy też pewne sposoby naprawdę działają? Sprawdź jakie trzy sposoby najlepiej sprawiają, że szybciej chudniemy.

  1. Ćwiczenia siłowe odchudzają najlepiej

Od lat trwa spór, który rodzaj ćwiczeń sprawia, że najszybciej chudniemy oraz tracimy zbędne kilogramy. Podobnie, każdy rodzaj ćwiczeń wyróżnia się tym, że ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nadal jednak mamy do czynienie z pewnym stereotypem, który mówi, że ćwiczenia siłowe sprawiają, że nie chudniemy, lecz po prostu rozrastają się nasze mięśnie. Tym samym kobiety po prostu obawiają się tego typu treningu. Okazuje się jednak, że nie ma się czego bać, ponieważ panie cechują się niewielką predyspozycją do budowania masy mięśniowej. Jednakże kobiety nadal wybierają o wiele częściej aerobik, rower, czy też udają się na basen. Czy faktycznie warto? Otóż nie bo ćwiczenia siłowe są świetnym sposobem, aby pozbyć się nadmiernej ilości kilogramów.

  1. Sen a odchudzanie

Wedle najnowszych badań jakie zostały przeprowadzone w 2015 roku okazuje się, że jakość naszego snu może mieć także wpływ na naszą nadwagę czy otyłość. Okazuje się, że osoby które śpią w ciemnych pomieszczeniach, bez blasku światła są w dziewięciu procentach mniej narażone na odkładanie się zbędnych kilogramów. Okazuje się, że światło ma wpływ na nasz dobowy rytm metaboliczny, a tym samym zwiększa się wydzielanie hormonów które to są odpowiedzialne za uczucie głodu a to z kolei sprzyja przejadaniu się następnego dnia.

  1. Odpowiednia dieta

Oczywiście aby schudnąć nie możemy pozwalać sobie na tłustą i wysoko kaloryczną dietę każdego dnia. Nasze codzienne menu, powinno być bogate w warzywa i owoce. To właśnie one mają najmniejszą ilość kalorii, ale jednocześnie posiadają największą ilość cennych dla naszego organizmu witamin i minerałów. Odpowiednio dobrana dieta pomoże więc szybko i efektywnie uzyskać piękną sylwetkę.