Mówi się, że sport to zdrowie. Na internecie często można zobaczyć efekty wytrwałej pracy osób, które się kwalifikuje jako starsze i pomimo wieku, wyglądające dużo lepiej, niż większość obecnych nastolatków oraz osób młodych. Wszystko ładnie, pięknie, ale co w przypadku, gdy zdrowie nie pozwala nam na to? Jak się ma choroba do uprawiania sportu? Zdarza się nam słyszeć o przypadkach, gdzie sportowcy muszą zakończyć swoje kariery przez różnego rodzaju kontuzje. Ale czy całkowicie kończą ze sportem? Jeśli ktoś kocha sport i jest przyzwyczajony do ruchu, to problemem dla niego jest stagnacja i nic nie robienie w tym kierunku.

Sport i przeciwwskazania

Dla niektórych osób sport jest całym życiem. Jeśli więc nie ma przeciwskazań od lekarza, często takie osoby ćwiczą nadal. Oczywiście wszystko z umiarem oraz pod okiem specjalistów, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Powszechnie uważa się, że sport zmniejsza ryzyko zapadania na przeziębienia i grypy, gdyż poprawia pracę naszych płuc a także zwiększa naszą odporność. Sport ma swoje pozytywne i negatywne strony. Nie można popadać w obsesje. Sport wraz z chorobą mogą współistnieć pod warunkiem, że wykonywane ćwiczenia nie zagrażają naszemu zdrowiu bądź też życiu. Jak powszechnie też wiadomo nie każdy na to zważa i mimo zakazów lekarskich oraz upomnień, nadal robi to, co kocha. Zdarzali się biegacze bez nóg. Ludzie potrafią być niesamowici i w całości oddawać się swojej pasji. Nie zważając często na nic. Żadna choroba nie jest niektórych w stanie zatrzymać.

Walka z samym sobą

W istocie jest, że walka z samym sobą jest najtrudniejszą walką, a pokonanie własnych słabości jest godne prawdziwych mistrzów. Życie jest ważne dla każdego, tak samo jak sport dla tych, którzy go kochają. Jednak należy zawsze pamiętać o własnym zdrowiu i pomimo choroby słuchać zaleceń lekarza, gdyż z pewnością nie chce dla nas źle. Chce na pewno nam pomóc. Niektóre choroby nie przeszkadzają w uprawianiu sportu, jednak są i też takie, które nam to uniemożliwią. Dbajmy o własne zdrowie i życie, walczmy z chorobą i róbmy to, co kochamy.