Trener personalny to osoba, która układa indywidualny zestaw ćwiczeń i czuwa, aby wykonywać je prawidłowo. Doradza także co jeść i pić, a czego unikać. Trener personalny motywuje także do treningu.

Rola osobistego trenera

Instruktor personalny ustala dla klienta przewidywany czas, w jakim ten doprowadzi swoje ciało do wymarzonego stanu. Musi pilnować także, aby ułożony plan treningowy nie był nudny, a zmotywował klienta do polubienia zdrowego stylu życia, także już po osiągnięciu celu. Trener personalny musi także silnie zintegrować się z trenującym i indywidualnie dopasować ćwiczenia do rozkładu dnia klienta. Częścią pracy tego profesjonalisty w dbaniu o sylwetkę, jest także wykorzystanie dostępnych na rynku szeregu urządzeń do treningów. Ułatwią one nie tylko wykonywanie szeregu ćwiczeń, ale też sprawią, że treningi będą bardziej interesujące. Trener personalny podpowie jakie i czy osoba trenująca powinna przyjmować odżywki, czy suplementy diety, aby szybciej osiągnąć swój wymarzony cel

Trening personalny powinien być nowoczesny, dopasowany do najnowszych trendów i nie ograniczać się tylko do siłowni. Wyjście w teren i bieg, marsz, a także jazda na rolkach, rower, basen to zajęcia, które również powinny być w grafiku treningu personalnego ułożonego przez instruktora.

Odpowiedni instruktor tak pokieruje człowiekiem, że zdrowy styl życia, codzienne ćwiczenia staną się nawykiem, także po osiągnięciu upragnionego celu. Poprawa zdrowia, samopoczucia i wyglądu przychodzi nieoczekiwanie i sprawi ogromną radość.

Zalety treningów personalnych

Trening personalny to jest indywidualny zestaw ćwiczeń, specjalnie opracowany przez instruktora. Trener personalny, jego obecność, gwarantuje, że ćwiczenia te będą dobrane pod względem możliwości, stanu zdrowia i samopoczucia ćwiczącego.

Dzięki temu cały trening jest nastawiony na maksymalne osiągnięcie celów treningowych ćwiczącego. Taka forma gwarantuje pełne bezpieczeństwo, ponieważ trener personalny stale obserwuje prawidłowość wykonywania ćwiczeń, jego osiągnięcia i samopoczucie. Trening personalny w prawidłowy sposób stymuluje cały organizm, w tym układ naczyniowy, nerwowy czy mięśniowy.

Profesjonalne siłownie

Zapewniają maksimum prywatności, oferując pojedyncze, komfortowe sale do indywidualnych treningów. Są one przestronne, dezynfekowane, z klimatyzacją, a trenujący ma do wyłącznej dyspozycji łazienkę z prysznicem.

Instruktor personalny uczy także zdrowego odżywiania się, opracowuje dla każdego indywidualne diety, doradzając lub odradzając odpowiednie suplementy i odżywki. Uczy także jak zdrowo żyć i polubić aktywność fizyczną. Zachęca i motywuje do pokonywania słabości, zwłaszcza jeśli u trenującego nastąpi kryzys i spadek motywacji. Co jakiś czas także zapisuje i kontroluje wyniki trenującego, takie jak waga czy obwód.

Redukcja tkanki tłuszczowej, rozbudowanie poszczególnych partii mięśni, cykl treningowy pod wybrane dyscypliny sportowe to tylko przykładowe zalety ćwiczeń z trenerem. Efekty to lepsza sylwetka, zdrowie, dobre samopoczucie i pewność siebie.

W Bydgoszczy trenera personalnego godnego polecenia znajdziemy tutaj:

Centrum Treningu Personalnego Igor Bilinskyi

http://ibtrenerpersonalny.pl