Pilates to obecnie jedna z bardziej popularnych form aktywności fizycznej. Jest on przeznaczony dla każdego bez wyjątku. Oczywiście mamy pewne grupy osób, dla których owa forma aktywności jest skierowana w sposób szczególny, ale nie zmienia to faktu, że w zajęciach pilates mogą uczestniczyć wszyscy, każdy kto tylko ma na to ochotę. Jak najbardziej można mówić o dobrych ćwiczeniach przeznaczonych nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Widuje się na tychże zajęciach także tych ostatnich.

Pilaste dla wszystkich

Tak naprawdę bowiem mężczyźni przekonują się, że z tych zajęć mogą oni wynieść bardzo wiele korzyści. Pilates jest treningiem, w którym mamy do czynienia ze wzmacnianiem wszystkich partii mięśni naraz. Jest on w sposób szczególny skierowany do osób, które borykają się z bólami kręgosłupa. To bardzo ważne, ponieważ owe bóle dotykają obecnie coraz większą grupę osób. Poza tymi osobami można także powiedzieć, że pilates jest formą ćwiczeń, która bardzo dobrze nadaje się dla osób początkujących jak również dla tych, którzy nie lubią bardzo skomplikowanych ćwiczeń. Co więcej, w tych zajęciach mogą uczestniczyć także osoby starsze o ograniczonej ruchliwości, kobiety w ciąży ( indywidualne podejście do samego uczestnictwa  i doboru ćwiczeń), osoby cierpiące na otyłość, osoby po przebytych różnych urazach, zawodowi i amatorscy sportowcy.

Łatwe w wykonaniu ćwiczenia

Do ćwiczeń pilates nie ma konieczności posiadania dobrej kondycji, nie są to ćwiczenia bardzo wiele wymagające. Niemniej jednak dzięki nim można naprawdę bardzo wiele osiągnąć. Nie dziwi zatem fakt, że w tych zajęciach chce żywo uczestniczyć coraz szersza grupa osób, że cieszą się one coraz większym powodzeniem wśród osób o różnych zainteresowaniach, w różnym wieku i odznaczających się bardzo różnym zdrowiem. Można więc śmiało powiedzieć, że są to zajęcia skierowane do każdego bez wyjątku. Pilates można włączyć w szeroko pojmowany fitness. Jednakże jest to bardzo specyficzna jego forma, są to zajęcia, z których można wynieść wyjątkową ilość korzyści dla siebie i własnego zdrowia.