Odtwarzacz muzyki to nieodłączny element każdego biegacza, który pragnie nadać sobie indywidualne tempo podczas biegu oraz odciąć się od środowiska zewnętrznego. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż tradycyjne odtwarzacze mp3 nie cieszą się zbyt dużą popularnością, ponieważ wyparły je nowoczesne smartfony z możliwością odtwarzania muzyki przez aplikację. Warto jednak zapoznać się z charakterystyką tego typu urządzeń oraz sposobie ich działania, ponieważ może okazać się, że warto jeszcze wrócić do użytkowania urządzeń rodem z poprzedniej dekady. Istnieje kilka przesłanek, które mówią o tym, ze stare odtwarzacze mp3 jeszcze powracają do łask biegaczy oraz osób aktywnych fizycznie.

Bieganie a słuchanie muzyki. Czy warto kupić odtwarzacz mp3?

Podczas biegania ważna jest wygoda sportowca, a więc jak najmniejszy sprzęt do odtwarzania muzyki będzie idealnym wyborem. Mp3 posiadają wydajniejsze baterie niż telefony komórkowe, są bardziej kompaktowych wymiarów oraz nie wymagają częstych aktualizacji oprogramowania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego typu odtwarzaczy należy samodzielnie zgrywać utwory na ich pamięć. Na rynku dostępne są modele, które można zakupić już za kwotę około 200 złotych.

Zdecydowanie warto wybrać odtwarzacz mp3, jeżeli zależy nam na wygodzie i niewielkich rozmiarach. Ciekawostką są nowoczesne odtwarzacze wyposażone w głośniki, umożliwiające słuchanie radia oraz utworów bez zestawu słuchawkowego. Reasumując powyższe informacje, można śmiało stwierdzić, że odtwarzacze mp3 nie są przeżytkiem, a wiele osób uprawiających sport wciąż docenia ich charakterystykę działania.

Zamienniki dla odtwarzaczy mp3 – co użytkują osoby aktywne fizycznie?

W ramach zastępstwa dla tradycyjnych mp3 użytkownicy wykorzystują np. słuchawki bezprzewodowe połączone ze smartfonem. O ile to rozwiązanie sprawdza się idealnie np. na siłowni, to jednak w przypadku biegaczy nie będzie ono idealne, ponieważ telefon wciąż trzeba gdzieś schować. Możemy zakupić dodatkowe etui montowane na ramie, które umożliwia przenoszenie smartfona, jednak nie zawsze jest to opcja, która każdemu zapewni pełną wygodę i komfort podczas aktywności.

W przypadku biegaczy często okazuje się, iż odtwarzacz mp3 wciąż stanowi aktualny trend i urządzenie doskonale sprawdzające się w każdych warunkach.

Nie można definitywnie stwierdzić, że mp3 to przeżytek, ponieważ wciąż wielu użytkowników decyduje się na ich zakup. Niestety na rynku można zaobserwować spadkowy trend oraz coraz mniejszą ilość urządzeń tego typu dostępnych w sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że tego typu odtwarzacze zostaną całkowicie wyparte z rynku. Dopóki znajdują się chętni użytkownicy na ich zakup – do tego czasu będą one z pewnością produkowane i sprzedawane w marketach z elektroniką czy w sklepach sportowych.