Myśląc o zgrabnej sylwetce zazwyczaj zwracamy uwagę na górne partie naszego ciała. Zrzucenie zbędnych kilogramów, płaski brzuch, czy ogólną poprawę kondycji fizycznej. Kobiety jednak muszą też pamiętać o zgrabnych nogach. A idealne nogi, to i zgrabne uda, ważne nie tylko dla wyglądu naszego ciała, ale i skóry, oraz poprawy ich sprawności. Dlatego warto o nie zadbać. Z nami poznasz kilka ważnych trików, które pomogą ci uzyskać efekt zgrabnych nóg.

Proste, a jak ważne

Przede wszystkim wykroki, gdzie prawe kolano powinno być wygięte pod kątem 90 stopni, a lewe dotykać ziemi. Na początek warto zrobić około 10 takich wykroków. Jeśli chcesz mieć idealne mięśnie kolana koniecznie rób płytkie przysiady – najlepiej kilkanaście dziennie, podzielone na etapy. Kochasz szpilki? Musisz więc rozciągać swoje stopy. Codziennie stań w lekkim rozkroku, gdzie jednak noga lekko ugięta w kolanie wystawiona jest do przodu, druga wyprostowana jest do tyłu, tylna stopa drugiej nogi musi przylegać do podłoża, i tak ustawione stopy należy kilkakrotnie przykładać do podłoża.

A co z udami? Kładąc się na bogu lewą nogę należy zgiąć i oprzeć z przodu. Prawą, wyprostowaną nogę kilkakrotnie unieś do góry. Zgrabne nogi często kojarzą nam też się z… jędrnymi pośladkami. By je uzyskać wystarczy jednak stanąć w lekkim rozkroku na całych stopach i wykonać przysiady tak, aby uzyskać kąt prosty.

Osoby, które rozpoczynają swoje treningi powinny rozpocząć od lekkich przysiadów. To oczywiście od Was zależy, czy zapiszecie się na fitness, czy zdecydujecie się ćwiczyć w domu. Pamiętajcie jednak, że jeśli chcecie wykonywać treningi samodzielnie, warto (przynajmniej na początek) skorzystać z rad trenera personalnego.

Odpowiednia dieta – klucz nr 2

Jak przy każdych ćwiczeniach, tak i w przypadku zgrabnych nóg, warto ćwiczenia wspomóc odpowiednią dietą. Zatem co powinno się znaleźć w naszym menu, by mieć idealnie chude uda? Przede wszystkim wszystko co chude – mięsa, mleko, czy inne produkty mleczne. Kolejny punkt, to warzywa i owoce zawierające witaminy C i E, czyli brokuły, kalafiory, marchew, kapusta, grejpfrut, mleko, czy jabłka. Warto jeść również tłuste ryby, które zawierają kwas omega. Ponadto produkty jak: kasza, ryż, makaron, czy płatki owsiane, które są doskonałym uzupełnieniem tej diety. Ogranicz kawę, oraz produkty zawierające dużą ilość soli. Pij dużo wody, regularnie spożywaj posiłki, gdzie ostatni powinien być minimum dwie godziny przed snem. Jak w przypadku całej sylwetki, tak i jeśli chcemy zadbać o piękne nogi powinnyśmy do minimum ograniczyć papierosy i alkohol.

Możesz dbać o swoje nogi cały rok

To prawda! Czy wiesz, że nawet zwykły marsz po schodach może wpływać korzystnie na kondycje i wygląd Twoich nóg? O zgrabne nogi należy dbać cały rok, wiosną i latem ta potrzeba jednak zdaje się być jeszcze większa. Krótka, spódniczka, spodenki, czy komfort na plaży, to coś, czego nie musimy sobie odmawiać jeśli tylko zadbamy o nasze nogi i uda.