Marzenia o idealnej sylwetce często dają o obie znać w okresie postanowień noworocznych. Właściciele siłowni zacierają ręce, gdyż sprzedaż karnetów na nowy rok znacznie wzrasta. Jednak koszty takiego przedsięwzięcia przekraczają niekiedy budżet nadszarpnięty zamieszaniem „około- świątecznym”. Możemy jednak zorganizować sobie kącik do ćwiczeń we własnym domu. Pozwoli nam to znacznie zminimalizować koszty, natomiast efekt może być taki sam.

Co zdobędziemy ćwicząc?

Zyskamy również na czasie, który poświęcilibyśmy na dojazd na siłownię. Warto również wspomnieć o dodatkowym plusie, jakim będzie brak wyprawki na siłownię. W domu możemy ćwiczyć w starym, wygodnym dresie, nie narażając się na nieprzychylne spojrzenia obcych ludzi. Przygotowania można rozpocząć na złomowisku. Dostaniemy tam za grosze wiele niezbędnych materiałów doskonałych między innymi na gryf czy obciążniki albo materiał na ławę do ćwiczeń. Potrzebny będzie ktoś z umiejętnościami spawacza, aby złożyć nam to w całość niezagrażającą naszemu życiu i zdrowiu. Obciążenia możemy przygotować również samodzielnie przy pomocy betonu. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu równowagi zwłaszcza przy wadze obciążników na hantle.

Ćwiczenia w domu

Wiele ćwiczeń możemy wykonywać przy wykorzystaniu przedmiotów użytku codziennego, na przykład krzesła, pufy. Do niektórych form aktywności wystarczy nam też kawałek podłogi. W sklepach niekoniecznie sportowych możemy kupić też różne gadżety, które uprzyjemnią nam wykonywanie ćwiczeń, choćby zwykła skakanka czy stoper. Prawdziwą kopalnią wiedzy w tej kwestii jest Internet. Warto poszukać w nim ludzi, którzy zdecydowali się na własnoręcznie przygotowane siłownie w domu i zaczerpnąć od nich odrobinę inspiracji.