Jeśli chcesz zacząć aktywnie żyć, lecz do tej pory rzadko ruszałeś się z fotela, z całą pewnością na początku nie jesteś wstanie wykonać karkołomnych ćwiczeń. Tym samym warto przedstawić listę ćwiczeń idealnych dla osób początkujących, takich które łatwo wykonasz, a dzięki nim zdobędziesz motywację na dalsze ćwiczenia. Trening to podstawa dobrego samopoczucia, a żeby je osiągnąć powinieneś ćwiczyć regularnie. Podstawą jest również rozgrzewka i odpowiednia technika a wtedy szybko osiągniesz sukces.

Najlepsze ćwiczenia dla początkujących

  • Szybki chód

podstawą aktywności fizycznej jest chodzenie a ten rodzaj treningu możesz zacząć bez względu na wiek, płeć i kondycję. Możesz zacząć po prostu spacerować, zarówno po świeżym powietrzu, a w razie niepogody możesz korzystać z bieżni elektrycznej. Właściwie niczego tutaj nie potrzebujesz, oprócz wygodnych sportowych butów.

Oczywiście możesz spacerować tak długo jak chcesz, zaś kiedy już poczujesz, iż twoja kondycja wzrosła możesz zacząć uprawiać szybszy chód. Takie ćwiczenia wzmacniają   układ krwionośny i odpornościowy, a jeśli biegamy na dworze dotleniają również organizm. Oczywiście pozwalają również schudnąć i poleca się je osobom borykającym się z nadwagą.

Kiedy zaczniesz trenować szybki chód wystarczy 10 minut. Następnie stopniowo wydłużaj czas aż osiągniesz 30 minut. Szybki chód to także świetny wstęp do biegania.

  • Przysiady

Przysiady również są świetnym ćwiczeniem dla osób początkujących, ponieważ pozwalają rozwijać większość mięśni nóg. Początkowo możesz trenować z krzesłem, a następnie zacząć wykonywać tradycyjne przysiady. Należy ćwiczyć seriami po 15 przysiadów.

  • Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to świetna aktywność fizyczna zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Taki trening znakomicie pobudza krążenie krwi, poprawia kondycję i wydolność organizmu, a także powiększa objętość płuc oraz polepsza pracę serca. Dzięki regularnym treningom będziesz bardziej odporny na zmęczenia. Ćwiczenie możesz wykonywać zarówno na rowerze stacjonarnym jak i udać się na przejażdżkę po parku.