Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób. Jednym z głównych czynników ją kształtujących, są ćwiczenia fizyczne. Warto w tym przypadku wybrać jazdę na rolkach, która ma wiele zalet. Coraz więcej ludzi wybiera właśnie ten sposób aktywności fizycznej. Połącz przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z korzyściami dla zdrowia i postaw na najlepszej jakości rolki!

Jazda na rolkach – korzyści dla zdrowia

Regularna jazda na rolkach sprzyja utracie zbędnych kilogramów oraz poprawie kondycji, a ruch na świeżym powietrzu to źródło dobrego samopoczucia. Poza tym, rolki fitness pomagają wyrzeźbić mięśnie nóg i talię. Dają nawet lepsze efekty niż aerobik. Znacznie poprawiają przemianę materii. To wszystko sprzyja uzyskaniu i utrzymaniu zgrabnej sylwetki przez długi czas.

Połącz przyjemne z pożytecznym i wybierz rolki rekreacyjne, które pomogą szybko zgubić zbędne kilogramy. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za siłownią czy innymi formami aktywności fizycznej. W ciągu jednej godziny jazdy na rolkach spalisz aż 600 kcal – to tyle, ile w czasie dwóch godzin aerobiku!

Rolki są znacznie bezpieczniejsze dla stawów niż bieganie, gdyż płynne ruchy nie powodują nagłych i intensywnych nacisków. To również dobre rozwiązanie dla osób o słabej kondycji, ponieważ jazda na rolkach nie wymaga tak intensywnej aktywności. W momencie, kiedy rozpędzone rolki jadą same, zmęczone mięśnie mają czas na regenerację.

Zadbaj o odpowiedni sprzęt

By uniknąć niechcianych kontuzji, ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Na rynku znajdziesz produkty dobrej jakości, w których zastosowano szereg nowoczesnych i innowacyjnych technologii, by zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Jednak to nie wszystko! Poza rolkami fitness możesz też postawić na rolki freestyle – opracowano je specjalnie dla fanów ekstremalnych wrażeń.

Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na parametry. W tym przypadku dużą rolę odgrywają kółka. U nas znajdziesz je w różnych wielkościach i o różnych twardościach. Twarde pozwalają rozwinąć dużą prędkość, a mniejsze są bardziej zwrotne. Szczególnie poleca się je do jazdy wyczynowej. Z kolei większe i miękkie poradzą sobie na wyboistych trasach.  Zwróć także uwagę na łożyska, które warunkują opór. Im wyższy wskaźnik, tym kółka będą się szybciej kręcić.