Drogie Panie, która z na nie marzy o pięknych, jędrnych i zgrabnych nóżkach, udach i pupie? A ile z nas boryka z tą ciężką, upartą i niezbyt ładnie wyglądającą przypadłością, jaką jest cellulit?  Czym jest i skąd się bierze oraz jak temu zaradzić? Cellulit jest to najzwyczajniej w świecie nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej pod skórą właściwą, które powoduje powstawanie różnych wgłębień, w efekcie czego nazywamy to cellulitem.

Czym jest spowodowany?

Jest on spowodowany podwyższeniem hormonu kobiecości (estrogenu) w organizmie. Może być też spowodowany siedzącym trybem życia, zbyt małą aktywnością fizyczną, nadmiarem soli, słodyczy, zakładaniem zbyt obcisłych ubrań, problemami z krążeniem czy też nadmiernym paleniem papierosów. Wpływ na jego powstawanie ma także genetyka. Czynniki, przez które mamy większą szansę na zapadnięcie na tą przypadłość są dziedziczne. Co ciekawe, zdarza się również, że mężczyźni zapadają na tę przypadłość. Są to jednak bardzo sporadyczne przypadki. Prawdą jest, że każda z nas jest na to narażona, a 95% musi sobie z tym radzić. Te, które nie mają z tym problemu są zapewne w gronie bardzo szczęśliwych, aczkolwiek nielicznych kobiet. Są trzy typy cellulitu: wodny, tłuszczowy oraz skóra materacowa. Dwa pierwsze można zniwelować, natomiast z ostatnim nie pomoże nawet lekarz.

Działaj profilaktycznie

Warto więc jak najwcześniej zadbać o to, by powstrzymać jego rozwój. Aby mu zapobiec jest wiele sposobów. Musimy się też wykazać dużą cierpliwością i motywacją. Nie pozbędziemy się go od razu. Przede wszystkim ruch, dieta i odpowiednia pielęgnacja. Jest sporo dostępnych preparatów na rynku, warto jednak stosować peeling kawowy. Zróbmy badania hormonalne, aby w tej płaszczyźnie też móc zadziałać. Z naszej diety wyeliminujmy „złe produkty”. Nie używajmy dużej ilości soli, ograniczmy cukier, wprowadźmy więcej zdrowych produktów. Ponadto zacznijmy się ruszać. Ruch to zdrowie. Zadbajmy o siebie. Niech nasze działania nie będą karą, tylko nagrodą. Pamiętajmy dlaczego to robimy. Dążmy do wymarzonych efektów.