Ból kolan jest objawem, który towarzyszy wielu z nas. Oczywiście wielu z nas podchodzi do tego zagadnienia z pewnym dystansem. Być może kolano boli, być może dokucza, ale wielu z nas nie udaje się z tą dolegliwością do lekarza. Tymczasem tak naprawdę ból kolan może nie tylko być bardzo dokuczliwy, ale jednocześnie też może wynikać z wielu bardzo różnych przyczyn. Mogą być to bardzo poważne zmiany zachodzące w stawie kolanowym, a tym samym jeśli ów ból pojawia się często, jeśli się nasila, jeśli dokucza, to wówczas wizyta lekarska jest czymś koniecznym oraz wskazanym.

Blokada kolana

Najczęściej ból kolana jest objawem różnych zmian zwyrodnieniowych, może być spowodowana stanem zapalnym. Jednocześnie też jest to objaw, który może być spowodowany jakimś przeciążeniem lub też urazem mechanicznym. Ból kolan może doskwierać kobietom w ciąży, może doskwierać dzieciom czy też osobom bardzo dużo pracującym fizycznie. Tym samym nie można na pewno powiedzieć, że jest to dolegliwość, którą możemy łączyć tylko i wyłącznie z osobami w starszym wieku czy też z osobami uprawiającymi jakiś sport. Ból w kolanach może być tak dokuczliwy, że człowiek nie będzie mógł normalnie funkcjonować na co dzień, a jednocześnie też będzie można wskazać na to, że ów ból będzie daną osobę wybudzał ze snu. Bardzo często można mówić o zmianach przeciążeniowych. Tempo życia i pracy, brak czasu na odpoczynek, relaks powodują, że w pewnym momencie stawy kolanowe nie wytrzymują.

Za ów ból mogą odpowiadać zmiany zwyrodnieniowe, a zatem w takim przypadku szybka diagnoza może pomóc zahamować postępujące zmiany. Można także mówić o powstawaniu w stawie kolanowym torbieli, które być może nie są zbyt groźne, ale mimo wszystko wpływają na uczucie dyskomfortu oraz na występujący ból. Jakiekolwiek zaniedbania w leczeniu bólu kolana mogą być bardzo poważne i mogą spowodować coraz większe trudności w poruszaniu się, w wykonywaniu codziennych czynności. Tym samym jeśli ów ból się utrzymuje, należy udać się do lekarza, celem zdiagnozowania dolegliwości.