Wiosna i lato to okres, który zachęca do wzmożonej aktywności fizycznej w terenie. Kiedy zbliża się jednak jesień, większość z nas, wraca na klimatyzowane sale treningowe, by w dalszym ciągu kontynuować walkę o wymarzoną rzeźbę. Takie nowe rozdziały, warto rozpoczynać w jak najlepszym stylu, dlatego wielu mężczyzn stawia na robiące wrażenie treningi i… nową parę butów! Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdźmy!

Dostosuj obuwie do rodzaju treningu

Oto pierwsza zasada bezpiecznego i efektywnego treningu, bowiem pewne modele lepiej się sprawdzą w kontekście treningu siłowego, inne będą przeznaczone do crossfitu, a jeszcze inne okażą się idealne do treningu kulturystycznego. W zależności do tego, jaką formę ćwiczeń wybierzesz, będziesz mógł doprecyzować swoje oczekiwania względem obuwia, a to już pierwszy krok ku doskonałości. Męskie buty adidas w sklepie SneakerStudio.pl, z pewnością Ci w tym pomogą!

Intensywny trening siłowy – rzeźba sama się nie zrobi

Jeżeli decydujesz się na intensywne treningi siłowe z wykorzystaniem obciążeń, to bezapelacyjnie powinieneś postawić na buty zapewniające poziom stabilizacji na maxa.  W tym przypadku, szukaj modeli o podeszwie średniej grubości i twardości. To, na co warto zwrócić jeszcze uwagę, to na pewno elastyczność, która umożliwi wykonanie ćwiczeń wymagających szerokiego zakresu ruchu.

Crossfit, czyli trening dla wytrwałych

Profesjonaliści twierdzą jednogłośnie, że buty do crossfitu muszą charakteryzować się dokładnie tym, czym ta dyscyplina sportu, a więc powinny być wszechstronne. O co konkretnie należy w takim razie zadbać? Przede wszystkim o mocną i twardą podeszwę, w której swobodnie będziesz mógł unieść się na palcach. Twoje stopy, zyskają dzięki temu na stabilności, która w tym przypadku jest kwestią kluczową. Co więcej, crossfit wykorzystuje również elementy biegowe, dlatego należy postawić na model, który będzie odpowiednio amortyzował stopy. Z tego też względu, podeszwa powinna być nieco wyższa na końcu buta i sukcesywnie się zwężać w kierunku palców.

Co więcej?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na intensywne treningi siłowe, crossfit, czy nawet zajęcia fitness, jedno jest pewne – buty do ćwiczeń muszą być wygodne. Bez tego ani rusz. Komfort i wygoda to kwestie najważniejsze, dlatego nie może ich zabraknąć podczas żadnego treningu.

Dlaczego wybór obuwia sportowego jest tak ważny?

Wydawać by się mogło, że to takie proste – wybrać model, który posiada szereg udogodnień i po sprawie. Tymczasem, odpowiednie do dyscypliny obuwie, nie tylko zapewni Ci bezpieczeństwo podczas treningów, ale pomoże również w pokonywaniu słabości i poprawianiu wyników. W końcu dążysz do tego, by być jeszcze lepszą wersją siebie, prawda?